Firemné dáta zo slovenských verejných registrov

Aktívna

Poľnohospodárske družstvo Melčice - Lieskové

Finančný profil firmyIČO 00207055Melčice - Lieskové, Melčice - LieskovéZaložené 1977

Obrat 2025

4,24 mil. €

−0,4 %
IČO
00207055
DIČ
2020383233
IČ DPH
SK2020383233, podľa §4, registrácia od piatok 1. januára 1993
Sídlo
Poľnohospodárske družstvo Melčice - LieskovéMelčice - Lieskové Melčice - Lieskové
Dátum vzniku
sobota 1. januára 1977
Právna forma
Družstvo
Zapísané v
Obchodný registerOkresný súd Trenčín, Dr/51/R

Zisk 2025

−306 tis. €

−2 226 %

Aktíva

3,3 mil. €

+3,3 %

Vlastný kapitál

1,81 mil. €

−14 %

Zadlženosť

40,2 %

+11 pp

Hrubá marža

37,0 %

−1,9 pp
Pripravujeme

Andromia skóre

Zisk

−2 226 %
34 tis. €−356 tis. €60 tis. €−98 tis. €51 tis. €−151 tis. €−250 tis. €171 tis. €86 tis. €64 tis. €14 tis. €−306 tis. €201420152016201720182019202020212022202320242025

Tržby

+5,2 %
2,13 mil. €1,69 mil. €2,2 mil. €1,93 mil. €2,17 mil. €1,96 mil. €2,15 mil. €2,39 mil. €2,93 mil. €2,76 mil. €2,81 mil. €2,96 mil. €201420152016201720182019202020212022202320242025

Finančné ukazovatele

Dopočítané z účtovných závierok podľa štandardných finančných vzorcov.

Čistá marža

-7,2 %

−7,5 pp

Zisk / výnosy

ROA

-9,3 %

−9,7 pp

Rentabilita aktív

ROE

-16,9 %

−18 pp

Rentabilita vlastného imania

Bežná likvidita

1,69

−18 %

Obežný majetok / krátkodobé záväzky

Zisk pred zdanením

−302 tis. €

−1 486 %

Zisk + daň z príjmov

Efektívna daň

-1,3 %

−35 pp

Daň z príjmov / zisk pred zdanením

Čistý pracovný kapitál

645 tis. €

−20 %

Obežný majetok − krátkodobé záväzky

CAGR tržieb

3,0 %

Priemerný ročný rast tržieb

Výnosy celkom

Tržby + ostatné prevádzkové + finančné výnosy

3,1 mil. €20142,65 mil. €20152,93 mil. €20162,79 mil. €20173,1 mil. €20183,06 mil. €20192,99 mil. €20203,32 mil. €20213,96 mil. €20224,09 mil. €20234,26 mil. €20244,24 mil. €2025

Výkaz ziskov a strát

Položka2022202320242025
Tržby z predaja výrobkov, služieb a tovaru2,93 mil. €2,76 mil. €2,81 mil. €2,96 mil. €
Pridaná hodnota911 tis. €1,08 mil. €1,09 mil. €1,09 mil. €
Výnosy z hospodárskej činnosti3,96 mil. €4,09 mil. €4,26 mil. €4,24 mil. €
Výsledok hospodárenia po zdanení86 tis. €64 tis. €14 tis. €−306 tis. €
Daň z príjmov7 437 €8 792 €7 394 €3 840 €
Daň z príjmov splatná7 437 €8 792 €7 394 €3 840 €

Aktíva

  • Neobežný majetok1,71 mil. €
  • Obežný majetok1,58 mil. €
  • Časové rozlíšenie8 028 €

Pasíva

  • Vlastné imanie1,81 mil. €
  • Záväzky1,33 mil. €
  • Časové rozlíšenie163 tis. €

Súvaha

Aktíva

Položka2022202320242025
Majetok celkom2,83 mil. €3,7 mil. €3,2 mil. €3,3 mil. €
Neobežný majetok1,31 mil. €1,69 mil. €1,62 mil. €1,71 mil. €
Dlhodobý hmotný majetok1,3 mil. €1,6 mil. €1,52 mil. €1,61 mil. €
Dlhodobý nehmotný majetok0 €0 €0 €0 €
Dlhodobý finančný majetok16 tis. €86 tis. €94 tis. €100 tis. €
Obežný majetok1,51 mil. €2,01 mil. €1,57 mil. €1,58 mil. €
Zásoby937 tis. €1,16 mil. €1,28 mil. €1,22 mil. €
Dlhodobé pohľadávky0 €0 €0 €0 €
Krátkodobé pohľadávky507 tis. €843 tis. €293 tis. €359 tis. €
Krátkodobý finančný majetok67 tis. €0 €0 €0 €
Finančné účty1 658 €3 640 €4 192 €4 361 €
Časové rozlíšenie6 362 €7 566 €7 801 €8 028 €

Pasíva

Položka2022202320242025
Spolu vlastné imanie a záväzky2,83 mil. €3,7 mil. €3,2 mil. €3,3 mil. €
Vlastné imanie2,04 mil. €2,1 mil. €2,12 mil. €1,81 mil. €
Základné imanie1,61 mil. €1,61 mil. €1,61 mil. €1,61 mil. €
Fondy a iné zložky vlastného imania121 tis. €121 tis. €121 tis. €121 tis. €
HV minulých rokov−1,49 mil. €−1,4 mil. €−1,34 mil. €−1,32 mil. €
HV za účtovné obdobie po zdanení86 tis. €64 tis. €14 tis. €−306 tis. €
Záväzky673 tis. €1,52 mil. €944 tis. €1,33 mil. €
Dlhodobé záväzky7 667 €3 938 €1 887 €2 630 €
Krátkodobé záväzky525 tis. €1,12 mil. €765 tis. €939 tis. €
Krátkodobé finančné výpomoci0 €0 €0 €0 €
Bankové úvery dlhodobé0 €0 €0 €0 €
Bankové úvery krátkodobé69 tis. €302 tis. €78 tis. €276 tis. €
Rezervy63 tis. €79 tis. €84 tis. €90 tis. €
Časové rozlíšenie117 tis. €81 tis. €135 tis. €163 tis. €

Daň z príjmov

Vývoj daňových povinností

4 686 €−3 992 €−13 tis. €−41 tis. €−6 519 €16 tis. €−2 015 €−15 tis. €7 437 €8 792 €7 394 €3 840 €201420152016201720182019202020212022202320242025
Daň celkomSplatná daň

Spoľahlivosť firmy

  • Subjekt je na zozname nespoľahlivých platiteľov DPHNie
  • Historicky nespoľahlivý platiteľ DPHNie
  • Nadmerný odpočet DPHPosledné zdaňovacie obdobie0226Nadmerný odpočet za obdobie20 324,36 €Daňová povinnosť za obdobie0 €Áno
  • Index daňovej spoľahlivostiVysoko spoľahlivý
  • Dlh na daniNie
  • Dlh vo VšZPNie
  • Dlh v UnionNie
  • Dlh v Sociálnej poisťovniNie

Predmet podnikania

22 registrovaných činností

  • výkon práva poľovníctvaPlatné od piatok 15. mája 2009
  • prenájom nehnuteľností s poskytovaním iných než základných služiebPlatné od streda 12. apríla 2006
  • ubytovacie služby bez prevádzkovania pohostinských činnostíPlatné od streda 12. apríla 2006
  • poskytovanie služieb v rámci poľnohospodárstvaPlatné od utorok 4. mája 2004
  • prevádzkovanie závlahových zariadeníPlatné od utorok 4. mája 2004
  • - poľnohospodárska a lesnícka výroba, vrátane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov a plodov za účelom ich spracovania alebo ďalšieho predaja.Platné od pondelok 13. novembra 1995
  • -cestná nákladná doprava,Platné od pondelok 6. septembra 1993
  • -maloobchod s potravinami a mäsovými výrobkami,Platné od pondelok 6. septembra 1993
  • -porez dreva,Platné od pondelok 6. septembra 1993
  • -výroba terazzovýrobkov,Platné od pondelok 6. septembra 1993

Štatutári a prepojené osoby

Štatutárny orgán

4 aktívnych z 34
  • Predstavenstvood sobota 13. júna 2026

    Podpredseda predstavenstva

    Adresa Ulica Titusa Zemana 9890/10, 91701 Trnava, Slovenská republika

  • Predstavenstvood sobota 13. júna 2026

    Člen predstavenstva

    Adresa Trenčianske Stankovce 851, 91311 Trenčianske Stankovce, Slovenská republika

  • Predstavenstvood sobota 13. júna 2026

    Predseda predstavenstva

    Adresa Kostolná-Záriečie 237, 91304 Kostolná-Záriečie, Slovenská republika

  • Predstavenstvood sobota 13. júna 2026

    Člen predstavenstva

    Adresa Ľutov 82, 95703 Ľutov, Slovenská republika

  • Predstavenstvopondelok 6. marca 2023 – streda 1. júla 2026

    Podpredseda predstavenstva

    Adresa I.Olbrachta 7566/21B, 91101 Trenčín, Slovenská republika

  • Predstavenstvopondelok 6. marca 2023 – streda 1. júla 2026

    Predseda predstavenstva

    Adresa Trenčianske Stankovce 851, 91311 Trenčianske Stankovce, Slovenská republika

  • Jozef MizerákZaniknuté
    Predstavenstvopondelok 6. marca 2023 – streda 1. júla 2026

    Člen predstavenstva

    Adresa Melčice-Lieskové 276, 91305 Melčice-Lieskové, Slovenská republika

  • Predstavenstvopiatok 9. marca 2018 – utorok 3. apríla 2018

    Adresa I. Olbrachta 7566/21B, 91101 Trenčín, Slovenská republika

  • Predstavenstvopiatok 9. marca 2018 – štvrtok 18. mája 2023

    Podpredseda predstavenstva

    Adresa I. Olbrachta 7566/21B, 91101 Trenčín, Slovenská republika

  • Predstavenstvopiatok 9. marca 2018 – štvrtok 18. mája 2023

    Predseda predstavenstva

    Adresa Trenčianske Stankovce 851, 91311 Trenčianske Stankovce, Slovenská republika

Prepojené osoby

3 aktívnych z 3
  • Člen dozorného orgánuod sobota 13. júna 2026

    Adresa Ulica Veterná 6490/11, 91701 Trnava, Slovenská republika

  • Člen dozorného orgánuod sobota 13. júna 2026

    Adresa Ľuborčianska 749/18, 91441 Nemšová, Slovenská republika

  • Člen dozorného orgánuod sobota 13. júna 2026

    Adresa Kukučínova 4445/30, 92601 Sereď, Slovenská republika

Spoločnosti, v ktorých je firma spoločníkom

Registrácia

Zapísané v OR SR

Register
Obchodný register
Registrový súd
Okresný súd Trenčín
Číslo zápisu
Dr/51/R
Hlavná činnosť
Chov dojníc
Sektor (ESA 2010)
Národné súkromné nefinančné korporácie
Daňová registrácia
Aktívna
Registrácia DPH
Aktívna

Právne skutočnosti

6 zápisov z obchodného registra

  • piatok 30. mája 2003Členská schôdza družstva dňa 12.3.2003 (notárska zápisnica N 61/03, NZ 18186/03 zo dňa 12.3.2003) zvolila nové orgány družstva, schválila zvýšenie zapisovaného základného imania a schválila nové úplné znenie stanov družstva.
  • utorok 20. júna 2000Členská schôdza dňa 7.3.2000 schválila nové stanovy družstva, zníženie zapisovaného základného imania z dôvodu zníženia počtu členov družstva.
  • utorok 28. apríla 1998Členská schôdza dňa 27.02.1998 rozhodla o zmene stanov (úplné znenie).
  • štvrtok 25. júla 1996Členská schôdza družstva dňa 24.05.1996 schválila zmenu stanov družstva a ich nové znenie. Stary spis: Dr 324
  • pondelok 6. septembra 1993V súlade s ust. § 765 Obchodn. zákonníka č. 513/91 Zb. bolo družstvo pretransformované v zmysle Z.č. 42/91 Zb. o majetkových vzťahoch a vyporiadaní majetkových nárokov družstva na družstvo na základe schváleného transformačného projektu. Členskou schôdzou konanou dňa 15.12.1992 boli prijaté stanovy družstva prispôsobené obch. zákonníku ust. § 221-260 Z.č. 513/91 Zb. Stary spis: Dr 324
  • utorok 10. mája 1977Družstvo vzniklo na spoločnej členskej schôdzi dňa 14.januára 1977 zlúčením Jednotných roľníckych družstiev: Mier v Ivanovciach a Pokrok v Melčiciach-Lieskovom, bolo zvolené predstavenstvo a prijaté stanovy. Okresný národný výbor, odbor poľnohospodárstva v Trenčíne rozhodnutím č.OPLVH 1040/77 zo dňa 12.4.1977 podľa zák.č.122/75 Zb. schválil vznik družstva. Deň, ku ktorému je družstvo zapísané do podnikového registra je: 10.5.1977 /§ 1 Zák.č. 72/70 Zb./. Stanovy: Na členskej schôdzi družstva boli dňa 22.3. 1991 schválené nové stanovy družstva podľa Zákona č.162/1990 Zb. o poľnohospodárskom družstevníctve. Stary spis: Dr 324
Poľnohospodárske družstvo Melčice - Lieskové

Sídlo spoločnosti

Poľnohospodárske družstvo Melčice - Lieskové

Melčice - Lieskové, Melčice - Lieskové

Otvoriť v Google Maps

Začnite sledovať trh už dnes

Napíšte nám a získajte prístup k platforme. Bez záväzku.