Firemné dáta zo slovenských verejných registrov

Gréckokatolícka cirkev, farnosť Ihľany

Finančný profil firmy・IČO 31951902・Stotince 12, 05994 Ihľany・Založené 1993

Aktívna

Obrat 2025

25 tis. €

−34 %
IČO
31951902
DIČ
2020698075
IČ DPH
—
Sídlo
Gréckokatolícka cirkev, farnosť IhľanyStotince 12 05994 Ihľany
Dátum vzniku
piatok 25. júna 1993
Právna forma
Cirkevná organizácia
Zapísané v
Register právnických osôb, ktoré odvodzujú právnu subjektivitu od právnej subjektivity cirkví a náboženských spoločnostíMinisterstvo kultúry SR, 308/1991/10-0145

Zisk 2025

10 tis. €

+38 %Výsledok hospodárenia po zdanení

Aktíva

75 tis. €

+31 %Majetok celkom, uvedený bez DPH

Vlastný kapitál

75 tis. €

+31 %Aktíva po odpočítaní cudzích zdrojov

Zadlženosť

0,1 %

−0,4 ppZáväzky / aktíva celkom

Hrubá marža

—

Nezverejnené
Pripravujeme

Andromia skóre

—

Zisk

+38 %
6 510 €−3 514 €7 415 €10 tis. €202220232024202520226 510 €2023−3 514 €20247 415 €202510 tis. €

Výsledok hospodárenia po zdanení podľa účtovnej závierky za každý rok. Záporná hodnota znamená stratu.

Tržby

0 €0 €0 €0 €202220232024202520220 €20230 €20240 €20250 €

Tržby z predaja výrobkov, služieb a tovaru, teda príjmy z hlavnej činnosti firmy bez ostatných výnosov.

Daň z príjmov

Vývoj daňových povinností

160 €0 €399 €262 €2022202320242025Daň celkom · 2022160 €Daň celkom · 20230 €Daň celkom · 2024399 €Daň celkom · 2025262 €

Daň celkom je daň z príjmov vykázaná vo výkaze ziskov a strát. Splatná daň je jej časť, ktorú firma za daný rok odvádza štátu.

Finančné ukazovatele

Dopočítané z účtovných závierok podľa štandardných finančných vzorcov.

Čistá marža

40,7 %

+21 pp

Zisk / výnosy

ROA

13,6 %

+0,7 pp

Rentabilita aktív

ROE

13,7 %

+0,7 pp

Rentabilita vlastného imania

Rentabilita nákladov

68,5 %

+45 pp

Zisk / (výnosy − zisk)

Zisk pred zdanením

11 tis. €

+35 %

Zisk + daň z príjmov

Efektívna daň

2,5 %

−2,6 pp

Daň z príjmov / zisk pred zdanením

Finančné účty / aktíva

46,0 %

+3,2 pp

Finančné účty / aktíva

Stupeň samofinancovania

99,9 %

+0,3 pp

Vlastné imanie / aktíva celkom

Výnosy celkom

Tržby + ostatné prevádzkové + finančné výnosy

26 tis. €202227 tis. €202338 tis. €202425 tis. €2025

Súčet všetkých výnosov firmy za rok. Na rozdiel od tržieb zahŕňa aj predaj majetku, finančné a ostatné výnosy.

Výkaz ziskov a strát

Položka2022202320242025
Tržby z predaja výrobkov, služieb a tovaru0 €0 €0 €0 €
Výnosy z hospodárskej činnosti26 tis. €27 tis. €38 tis. €25 tis. €
Výsledok hospodárenia po zdanení6 510 €−3 514 €7 415 €10 tis. €
Daň z príjmov160 €0 €399 €262 €

Výnosy, náklady a výsledok hospodárenia za jednotlivé roky podľa zverejnených účtovných závierok.

Zdroje a náklady neziskovej organizácie

Položka2022202320242025
Výnosy (príjmy) z hlavnej činnosti25 tis. €19 tis. €33 tis. €22 tis. €
Výnosy (príjmy) z podnikateľskej činnosti1 472 €8 050 €5 785 €3 728 €
Prijaté dary1 735 €1 891 €4 565 €805 €
Členské príspevky0 €0 €0 €0 €
Podiel zaplatenej dane (2 % / 3 %)0 €0 €0 €0 €
Verejné zbierky15 tis. €11 tis. €15 tis. €18 tis. €
Dotácie6 000 €4 000 €11 tis. €100 €
Náklady (výdavky) spolu20 tis. €31 tis. €31 tis. €15 tis. €
Náklady (výdavky) na hlavnú činnosť18 tis. €26 tis. €27 tis. €12 tis. €
Náklady (výdavky) na podnikateľskú činnosť1 655 €5 392 €4 040 €2 878 €
Osobné náklady0 €0 €0 €0 €
Poskytnuté príspevky a dary3 356 €520 €0 €487 €

Hlavná činnosť je nezdaňovaná, podnikateľská činnosť zdaňovaná. Sumy podľa zverejnených účtovných závierok.

Aktívabez DPH

  • Neobežný majetok41 tis. €
  • Obežný majetok35 tis. €

Čím firma disponuje ku koncu roka: neobežný a obežný majetok, uvedený bez DPH.

Pasíva

  • Vlastné imanie75 tis. €
  • Záväzky85 €

Z čoho je majetok financovaný: vlastné imanie a cudzie zdroje. Pasíva sa vždy rovnajú aktívam.

Súvaha

Aktíva (bez DPH)

Položka2022202320242025
Majetok celkom54 tis. €51 tis. €57 tis. €75 tis. €
Neobežný majetok33 tis. €33 tis. €33 tis. €41 tis. €
Dlhodobý hmotný majetok33 tis. €33 tis. €33 tis. €41 tis. €
Dlhodobý nehmotný majetok0 €0 €0 €0 €
Dlhodobý finančný majetok0 €0 €0 €0 €
Obežný majetok21 tis. €18 tis. €25 tis. €35 tis. €
Zásoby0 €0 €0 €0 €
Krátkodobý finančný majetok0 €0 €0 €0 €
Finančné účty21 tis. €18 tis. €25 tis. €35 tis. €

Pasíva

Položka2022202320242025
Vlastné imanie54 tis. €50 tis. €57 tis. €75 tis. €
Záväzky0 €399 €262 €85 €

Stav majetku a zdrojov jeho financovania ku koncu každého roka. Aktíva sú uvedené bez DPH.

Spoľahlivosť firmy

  • Subjekt je na zozname nespoľahlivých platiteľov DPHNie
  • Historicky nespoľahlivý platiteľ DPHNie
  • Nadmerný odpočet DPHNie
  • Index daňovej spoľahlivostiNeuvedené
  • Dlh na daniNie
  • Pohľadávky voči štátuNie
  • Súdne pohľadávky štátuNie
  • Dlh vo VšZPNie
  • Dlh v UnionNie
  • Dlh v Sociálnej poisťovniNie

Register zmlúv

Počet zmlúv2
Celková suma8 000 €
Počet protistrán0
Posledná zmluvapondelok 19. januára 2026

Najväčší partneri

Zobraziť všetky

Žiadne protistrany na zobrazenie.

Najnovšie zmluvy

Zobraziť všetky

Zdroj: Centrálny register zmlúv (www.crz.gov.sk), Úrad vlády SR, licencia CC BY 4.0

Predmet podnikania

1 registrovaná činnosť

  • Činnosti cirkevných organizáciíPlatné od piatok 25. júna 1993

Štatutári a prepojené osoby

Štatutárny orgán

1 aktívnych z 1
  • Mgr. Ján BočkajRodné priezvisko: BočkajAktívne
    Iný štatutárny orgánod nedeľa 15. júla 2018

    Adresa Veľký Lipník, 288, Slovenská republika

Prepojené osoby

Prepojené osoby nie sú evidované.

Registrácia

Zapísané v Register právnických osôb, ktoré odvodzujú právnu subjektivitu od právnej subjektivity cirkví a náboženských spoločností

Register
Register právnických osôb, ktoré odvodzujú právnu subjektivitu od právnej subjektivity cirkví a náboženských spoločností
Registrový súd
Ministerstvo kultúry SR
Číslo zápisu
308/1991/10-0145
Hlavná činnosť
Činnosti cirkevných organizácií
Sektor (ESA 2010)
Neziskové inštitúcie slúžiace domácnostiam
Daňová registrácia
Aktívna
Gréckokatolícka cirkev, farnosť Ihľany

Sídlo spoločnosti

Gréckokatolícka cirkev, farnosť Ihľany

Stotince 12, 05994 Ihľany

Otvoriť v Google Maps

Začnite sledovať trh už dnes

Napíšte nám a získajte prístup k platforme. Bez záväzku.