Firemné dáta zo slovenských verejných registrov

Aktívna

BALGAS s.r.o.

Finančný profil firmyIČO 44743378Andreja Hlinku 2005/10, 01303 VarínZaložené 2009

Obrat 2025

579 tis. €

−3,4 %
IČO
44743378
DIČ
2022824650
IČ DPH
SK2022824650, podľa §4, registrácia od pondelok 1. júna 2009
Sídlo
BALGAS s.r.o.Andreja Hlinku 2005/10 01303 Varín
Dátum vzniku
utorok 26. mája 2009
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzeným
Zapísané v
Obchodný registerOkresný súd Žilina, Sro/51335/L

Zisk 2025

10 tis. €

+50 %

Aktíva

239 tis. €

+30 %

Vlastný kapitál

118 tis. €

+9,4 %

Zadlženosť

50,4 %

+9,4 pp

Hrubá marža

15,7 %

+2,1 pp
Pripravujeme

Andromia skóre

Zisk

+50 %
5 329 €21 tis. €23 tis. €−3 585 €13 tis. €11 tis. €2 146 €−28 tis. €14 tis. €−212 €6 823 €10 tis. €201420152016201720182019202020212022202320242025

Tržby

−3,9 %
277 tis. €366 tis. €327 tis. €266 tis. €228 tis. €318 tis. €452 tis. €367 tis. €376 tis. €361 tis. €596 tis. €573 tis. €201420152016201720182019202020212022202320242025

Finančné ukazovatele

Dopočítané z účtovných závierok podľa štandardných finančných vzorcov.

Čistá marža

1,8 %

+0,6 pp

Zisk / výnosy

ROA

4,3 %

+0,6 pp

Rentabilita aktív

ROE

8,6 %

+2,3 pp

Rentabilita vlastného imania

Bežná likvidita

1,80

−17 %

Obežný majetok / krátkodobé záväzky

Zisk pred zdanením

14 tis. €

+32 %

Zisk + daň z príjmov

Efektívna daň

27,3 %

−8,7 pp

Daň z príjmov / zisk pred zdanením

Čistý pracovný kapitál

90 tis. €

+4,3 %

Obežný majetok − krátkodobé záväzky

CAGR tržieb

6,8 %

Priemerný ročný rast tržieb

Výnosy celkom

Tržby + ostatné prevádzkové + finančné výnosy

281 tis. €2014376 tis. €2015327 tis. €2016270 tis. €2017228 tis. €2018318 tis. €2019453 tis. €2020367 tis. €2021386 tis. €2022378 tis. €2023600 tis. €2024579 tis. €2025

Výkaz ziskov a strát

Položka2022202320242025
Tržby z predaja výrobkov, služieb a tovaru376 tis. €361 tis. €596 tis. €573 tis. €
Pridaná hodnota93 tis. €65 tis. €81 tis. €90 tis. €
Výnosy z hospodárskej činnosti386 tis. €378 tis. €600 tis. €579 tis. €
Výsledok hospodárenia po zdanení14 tis. €−212 €6 823 €10 tis. €
Daň z príjmov4 206 €2 189 €3 840 €3 840 €

Aktíva

  • Neobežný majetok36 tis. €
  • Obežný majetok202 tis. €

Pasíva

  • Vlastné imanie118 tis. €
  • Záväzky120 tis. €

Súvaha

Aktíva

Položka2022202320242025
Majetok celkom134 tis. €161 tis. €183 tis. €239 tis. €
Neobežný majetok28 tis. €30 tis. €23 tis. €36 tis. €
Dlhodobý hmotný majetok28 tis. €30 tis. €23 tis. €36 tis. €
Dlhodobý nehmotný majetok0 €0 €0 €0 €
Dlhodobý finančný majetok0 €0 €0 €0 €
Obežný majetok106 tis. €132 tis. €160 tis. €202 tis. €
Zásoby219 €0 €0 €241 €
Dlhodobé pohľadávky0 €0 €0 €0 €
Krátkodobé pohľadávky82 tis. €58 tis. €63 tis. €48 tis. €
Finančné účty23 tis. €74 tis. €97 tis. €154 tis. €

Pasíva

Položka2022202320242025
Spolu vlastné imanie a záväzky134 tis. €161 tis. €183 tis. €239 tis. €
Vlastné imanie102 tis. €101 tis. €108 tis. €118 tis. €
Základné imanie13 tis. €13 tis. €13 tis. €13 tis. €
HV minulých rokov73 tis. €87 tis. €87 tis. €93 tis. €
HV za účtovné obdobie po zdanení14 tis. €−212 €6 823 €10 tis. €
Záväzky32 tis. €60 tis. €75 tis. €120 tis. €
Dlhodobé záväzky1 460 €0 €0 €6 719 €
Krátkodobé záväzky30 tis. €52 tis. €74 tis. €113 tis. €
Bankové úvery dlhodobé0 €0 €0 €0 €
Bankové úvery krátkodobé0 €0 €0 €0 €
Rezervy528 €770 €1 197 €989 €

Daň z príjmov

Vývoj daňových povinností

2 713 €8 726 €8 827 €2 687 €6 740 €6 199 €3 028 €0 €4 206 €2 189 €3 840 €3 840 €201420152016201720182019202020212022202320242025
Daň celkomSplatná daň

Spoľahlivosť firmy

  • Subjekt je na zozname nespoľahlivých platiteľov DPHNie
  • Historicky nespoľahlivý platiteľ DPHNie
  • Nadmerný odpočet DPHPosledné zdaňovacie obdobie0226Nadmerný odpočet za obdobie127,98 €Daňová povinnosť za obdobie0 €Áno
  • Index daňovej spoľahlivostiSpoľahlivý
  • Dlh na daniNie
  • Dlh vo VšZPNie
  • Dlh v UnionNie
  • Dlh v Sociálnej poisťovniNie

Predmet podnikania

22 registrovaných činností

  • Vykonávanie zváracích prác (elektrickým oblúkom, plameňom, bodovým a švovým zváraním, zváranie CO2)Platné od piatok 18. júna 2021
  • informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyPlatné od sobota 1. marca 2014
  • pravidelná kontrola vykurovacích systémovPlatné od sobota 1. marca 2014
  • výchova a vzdelávanie v oblasti ochrany práce v rozsahu: výchova a vzdelávanie osôb na obsluhu vyhradených technických zariadení tlakových skupina BaPlatné od sobota 1. marca 2014
  • činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovPlatné od utorok 26. mája 2009
  • dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovPlatné od utorok 26. mája 2009
  • kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)Platné od utorok 26. mája 2009
  • montáž, rekonštrukcia, údržba elektrických zariadeníPlatné od utorok 26. mája 2009
  • montáž, rekonštrukcia, údržba plynových zariadeníPlatné od utorok 26. mája 2009
  • montáž, rekonštrukcia, údržba tlakových zariadeníPlatné od utorok 26. mája 2009

Štatutári a prepojené osoby

Štatutárny orgán

2 aktívnych z 3
  • Konateľod streda 28. decembra 2016

    Adresa Andreja Hlinku 2005/10, 01303 Varín, Slovenská republika

  • Konateľod utorok 26. mája 2009

    Adresa Andreja Hlinku 2005/10, 01303 Varín, Slovenská republika

  • Pavel ChabadaZaniknuté
    Konateľpondelok 8. apríla 2013 – štvrtok 29. decembra 2016

    Adresa P.O. Hviezdoslava 553/70, 01303 Varín, Slovenská republika

Prepojené osoby

1 aktívnych z 5
  • Spoločník v.o.s. / s.r.o.od piatok 30. decembra 2016

    Adresa Andreja Hlinku 2005/10, 01303 Varín, Slovenská republika

    Podiel100 %Vklad13 400 EUR
  • Pavel ChabadaZaniknuté
    Spoločník v.o.s. / s.r.o.streda 17. apríla 2013 – štvrtok 29. decembra 2016

    Adresa P.O. Hviezdoslava 553/70, 01303 Varín, Slovenská republika

    Podiel50 %Vklad6 700 EUR
  • Spoločník v.o.s. / s.r.o.streda 17. apríla 2013 – štvrtok 29. decembra 2016

    Adresa Andreja Hlinku 2005/10, 01303 Varín, Slovenská republika

    Podiel50 %Vklad6 700 EUR
  • Spoločník v.o.s. / s.r.o.piatok 29. marca 2013 – utorok 16. apríla 2013

    Adresa Andreja Hlinku 2005/10, 01303 Varín, Slovenská republika

    Podiel100 %Vklad6 700 EUR
  • Spoločník v.o.s. / s.r.o.utorok 26. mája 2009 – štvrtok 28. marca 2013

    Adresa Andreja Hlinku 2005/10, 01303 Varín, Slovenská republika

    Podiel100 %Vklad5 000 EUR

Registrácia

Zapísané v OR SR

Register
Obchodný register
Registrový súd
Okresný súd Žilina
Číslo zápisu
Sro/51335/L
Hlavná činnosť
Sprostredkovanie veľkoobchodu s iným špecifickým tovarom
Sektor (ESA 2010)
Národné súkromné nefinančné korporácie
Daňová registrácia
Aktívna
Registrácia DPH
Aktívna

Právne skutočnosti

2 zápisy z obchodného registra

  • streda 17. apríla 2013Jediný spoločník spoločnosti BALGAS s.r.o. dňa 08.04.2013 rozhodol o zlúčení obchodnej spoločnosti BALGAS s.r.o. so sídlom Andreja Hlinku 2005/10, 013 03 Varín, IČO: 44 743 378 ako nástupníckej spoločnosti s obchodnou spoločnosťou Plynoservis Chabada, s.r.o., so sídlom Hviezdoslavova 557/62, 013 03 Varín, IČO: 36 439 681 ako zrušovanou spoločnosťou a o prechode imania zrušenej spoločnosti Plynoservis Chabada, s.r.o. na obchodnú spoločnosť BALGAS s.r.o. Obchodná spoločnosť BALGAS s.r.o. sa tým stáva právnym nástupcom zanikajúcej spoločnosti Plynoservis Chabada, s.r.o.
  • streda 17. apríla 2013Zlúčenie, splynutie, rozdelenie spoločnosti: Spoločnosť je právnym nástupcom v dôsledku zlúčenia
BALGAS s.r.o.

Sídlo spoločnosti

BALGAS s.r.o.

Andreja Hlinku 2005/10, 01303 Varín

Otvoriť v Google Maps

Začnite sledovať trh už dnes

Napíšte nám a získajte prístup k platforme. Bez záväzku.