Firemné dáta zo slovenských verejných registrov

Aktívna

PPA ENERGO, s.r.o.

Finančný profil firmyIČO 31368484Vajnorská 137, 83000 BratislavaZaložené 1994

Obrat 2025

70,64 mil. €

−30 %
IČO
31368484
DIČ
2020339189
IČ DPH
SK2020339189, podľa §4, registrácia od nedeľa 1. mája 1994
Sídlo
PPA ENERGO, s.r.o.Vajnorská 137 83000 Bratislava
Dátum vzniku
utorok 15. marca 1994
Právna forma
Spoločnosť s ručením obmedzeným
Zapísané v
Obchodný registerMestský súd Bratislava III, Sro/6646/B

Zisk 2025

2,78 mil. €

+29 %

Aktíva

48,56 mil. €

−7,9 %

Vlastný kapitál

31,88 mil. €

+2,5 %

Zadlženosť

34,4 %

−6,7 pp

Hrubá marža

39,4 %

+12 pp
Pripravujeme

Andromia skóre

Zisk

+29 %
6,43 mil. €3,76 mil. €2,95 mil. €5,03 mil. €5,49 mil. €4,51 mil. €6,22 mil. €3,35 mil. €4,53 mil. €2,76 mil. €2,16 mil. €2,78 mil. €201420152016201720182019202020212022202320242025

Tržby

−31 %
91,97 mil. €73,35 mil. €61,19 mil. €66,11 mil. €63,05 mil. €62,77 mil. €83,53 mil. €66,62 mil. €93,61 mil. €79,4 mil. €101,39 mil. €70,45 mil. €201420152016201720182019202020212022202320242025

Finančné ukazovatele

Dopočítané z účtovných závierok podľa štandardných finančných vzorcov.

Čistá marža

3,9 %

+1,8 pp

Zisk / výnosy

ROA

5,7 %

+1,6 pp

Rentabilita aktív

ROE

8,7 %

+1,8 pp

Rentabilita vlastného imania

Bežná likvidita

3,98

+22 %

Obežný majetok / krátkodobé záväzky

Zisk pred zdanením

3,52 mil. €

+21 %

Zisk + daň z príjmov

Efektívna daň

21,0 %

−4,8 pp

Daň z príjmov / zisk pred zdanením

Čistý pracovný kapitál

34,24 mil. €

−1,4 %

Obežný majetok − krátkodobé záväzky

CAGR tržieb

-2,4 %

Priemerný ročný rast tržieb

Výnosy celkom

Tržby + ostatné prevádzkové + finančné výnosy

92,24 mil. €201473,61 mil. €201562,1 mil. €201665,7 mil. €201763,05 mil. €201862,79 mil. €201984,52 mil. €202066,11 mil. €202194,08 mil. €202279,52 mil. €2023101,46 mil. €202470,64 mil. €2025

Výkaz ziskov a strát

Položka2022202320242025
Tržby z predaja výrobkov, služieb a tovaru93,61 mil. €79,4 mil. €101,39 mil. €70,45 mil. €
Pridaná hodnota25,09 mil. €23,83 mil. €27,37 mil. €27,76 mil. €
Výnosy z hospodárskej činnosti94,08 mil. €79,52 mil. €101,46 mil. €70,64 mil. €
Výsledok hospodárenia po zdanení4,53 mil. €2,76 mil. €2,16 mil. €2,78 mil. €
Daň z príjmov1,07 mil. €624 tis. €750 tis. €741 tis. €
Daň z príjmov splatná1,06 mil. €546 tis. €762 tis. €815 tis. €

Aktíva

  • Neobežný majetok2,31 mil. €
  • Obežný majetok45,73 mil. €
  • Časové rozlíšenie517 tis. €

Pasíva

  • Vlastné imanie31,88 mil. €
  • Záväzky16,68 mil. €
  • Časové rozlíšenie0 €

Súvaha

Aktíva

Položka2022202320242025
Majetok celkom55,63 mil. €54,0 mil. €52,73 mil. €48,56 mil. €
Neobežný majetok1,91 mil. €2,09 mil. €2,42 mil. €2,31 mil. €
Dlhodobý hmotný majetok1,89 mil. €2,07 mil. €2,37 mil. €2,28 mil. €
Dlhodobý nehmotný majetok15 tis. €16 tis. €25 tis. €20 tis. €
Dlhodobý finančný majetok8 000 €8 000 €17 tis. €17 tis. €
Obežný majetok53,53 mil. €51,66 mil. €50,13 mil. €45,73 mil. €
Zásoby2,92 mil. €3,99 mil. €4,02 mil. €3,13 mil. €
Dlhodobé pohľadávky408 tis. €330 tis. €342 tis. €416 tis. €
Krátkodobé pohľadávky38,1 mil. €36,79 mil. €38,71 mil. €32,14 mil. €
Krátkodobý finančný majetok0 €0 €0 €0 €
Finančné účty12,1 mil. €10,55 mil. €7,06 mil. €10,05 mil. €
Časové rozlíšenie193 tis. €251 tis. €180 tis. €517 tis. €

Pasíva

Položka2022202320242025
Spolu vlastné imanie a záväzky55,63 mil. €54,0 mil. €52,73 mil. €48,56 mil. €
Vlastné imanie30,9 mil. €30,56 mil. €31,09 mil. €31,88 mil. €
Základné imanie179 tis. €179 tis. €179 tis. €179 tis. €
Fondy a iné zložky vlastného imania18 tis. €18 tis. €18 tis. €18 tis. €
HV minulých rokov26,14 mil. €27,57 mil. €28,72 mil. €28,87 mil. €
HV za účtovné obdobie po zdanení4,53 mil. €2,76 mil. €2,16 mil. €2,78 mil. €
Záväzky24,74 mil. €23,44 mil. €21,64 mil. €16,68 mil. €
Dlhodobé záväzky513 tis. €413 tis. €276 tis. €149 tis. €
Krátkodobé záväzky17,16 mil. €16,73 mil. €15,4 mil. €11,49 mil. €
Krátkodobé finančné výpomoci0 €0 €0 €0 €
Bankové úvery dlhodobé0 €0 €0 €0 €
Bankové úvery krátkodobé8 846 €7 226 €4 155 €7 655 €
Rezervy634 tis. €722 tis. €753 tis. €528 tis. €
Časové rozlíšenie0 €0 €0 €0 €

Daň z príjmov

Vývoj daňových povinností

3,5 mil. €1,62 mil. €866 tis. €1,36 mil. €1,5 mil. €1,25 mil. €1,72 mil. €911 tis. €1,07 mil. €624 tis. €750 tis. €741 tis. €201420152016201720182019202020212022202320242025
Daň celkomSplatná daň

Spoľahlivosť firmy

  • Subjekt je na zozname nespoľahlivých platiteľov DPHNie
  • Historicky nespoľahlivý platiteľ DPHNie
  • Nadmerný odpočet DPHPosledné zdaňovacie obdobie0226Nadmerný odpočet za obdobie0 €Daňová povinnosť za obdobie73 892,13 €Nie
  • Index daňovej spoľahlivostiVysoko spoľahlivý
  • Dlh na daniNie
  • Dlh vo VšZPNie
  • Dlh v UnionNie
  • Dlh v Sociálnej poisťovniNie

Predmet podnikania

33 registrovaných činností

  • Montáž určených meradiel: 1.3.2 Vodomer na a) studenú vodu b) teplú vodu 3.5 Merač tepla a jeho členy 1.3.23 Prepočítavač pretečeného množstva plynu vrátane pripojených prevodníkovPlatné od štvrtok 13. júna 2024
  • Oprava a montáž určených meradiel v rozsahu stanovenom druhmi určených meradiel podľa prílohy č. I k vyhláške č. 161/2019 Z. z. o meradlách a metrologickej kontrole: 4.1 Jednofázový a viacfázový elektromechanický elektromer určený na priame meranie elektrickej energie striedavého prúdu (ďalej len „elektrickej energie”) 4.2 Jednofázový a viacfázový elektromechanický elektromer určený na meranie elektrickej energie v spojení s prístrojovým transformátorom prúdu 4.3 Jednofázový a viacfázový elektromechanický elektromer určený na meranie elektrickej energie v spojení s prístrojovým transformátorom prúdu a napätia 4.4 Jednofázový a viacfázový statický elektromer určený na priame meranie elektrickej energie alebo na meranie elektrickej energie v spojení s prístrojovým transformátorom prúdu 4.5 Statický elektromer určený na meranie elektrickej energie v spojení s prístrojovým transformátorom prúdu a napätia 4.6 Prístrojový transformátor prúdu a napätia používaný v spojení s elektromerom podľa predpisov a noriem: Zákon č. 157/2018 Z. z. o metrológii a o zmene a doplnení niektorých zákonov Vyhláška ÚNMS SR č. 161/2019 Z. z. o meradlách a metrologickej kontrole Príloha č. I a prílohy č. 49 „Elektromer” a prílohy č. 50 "Prístrojový transformátor prúdu a napätia používaný v spojení s elektromerom” k vyhláške ÚNMS SR č. 161/2019 Z. z. o meradlách a metrologickej kontrole Nariadenia vlády SR č. 145/2016 Z. z. o sprístupňovaní meradiel na trhu — prílohy č.l a prílohy č.5 (MI-003) elektromery na meranie činnej elektrickej energie a súvisiacich harmonizovaných technických noriem a normatívnych dokumentov.Platné od štvrtok 13. júna 2024
  • Podnikanie v oblasti nakladania s nebezpečným odpadomPlatné od štvrtok 28. septembra 2023
  • prevádzkovanie technickej služby v rozsahu ustanovenom v § 7 ods. 1 zákona č. 473/2005 Z.z. - projektovanie, montáž, údržba, revízia alebo oprava zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíPlatné od štvrtok 28. decembra 2017
  • podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadom,Platné od piatok 3. júna 2016
  • prevádzkovanie technickej služby v rozsahu vývoj, výroba, predaj, projektovanie, montáž, údržba, revízia a oprava zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste a v ich okolí,Platné piatok 1. februára 2008 – streda 27. decembra 2017
  • montáž, oprava, údržba a skúšky systémov kontroly a riadenia, dozimetrie, radiačnej kontroly a elektrosystémov na miestach používania zdrojov ionizujúceho žiarenia,Platné od streda 28. februára 2007
  • cestná nákladná doprava - vnútroštátna a medzinárodná,Platné od piatok 11. augusta 2006
  • ubytovacie služby - ubytovňaPlatné od piatok 30. júla 2004
  • 1. skúšky týchto zariadení podľa § 7 ods. 1 písm. a) bod 1, 2 a 3,Platné od pondelok 2. septembra 2002

Štatutári a prepojené osoby

Štatutárny orgán

3 aktívnych z 16
  • Konateľod utorok 2. júna 2026

    Adresa Studená 2843/39, 90042 Dunajská Lužná, Slovenská republika

  • Konateľod pondelok 31. marca 2025

    Adresa Srnčia 7927/7, 81102 Bratislava - mestská časť Staré Mesto, Slovenská republika

  • Konateľod utorok 8. decembra 2020

    Adresa Kuzmányho 6, 81106 Bratislava - mestská časť Staré Mesto, Slovenská republika

  • Konateľutorok 8. decembra 2020 – piatok 5. júna 2026

    Adresa Jazdecká 1872, 90041 Rovinka, Slovenská republika

  • Konateľstreda 7. marca 2012 – utorok 26. januára 2021

    Adresa Druidská 1055/6, 85110 Bratislava - Rusovce, Slovenská republika

  • Konateľštvrtok 1. januára 2009 – piatok 5. júna 2026

    Adresa Ostredská 13, 82102 Bratislava, Slovenská republika

  • Konateľpondelok 26. augusta 2002 – streda 28. marca 2012

    Adresa Púpavová 7578/5, 91702 Trnava, Slovenská republika

  • Konateľpondelok 26. augusta 2002 – štvrtok 31. januára 2008

    Adresa Dolný Lopašov 98, 92204 Dolný Lopašov, Slovenská republika

  • Konateľstreda 21. júna 2000 – pondelok 26. augusta 2002

    Adresa Eisnerova 40, 84107 Bratislava, Slovenská republika

  • Konateľštvrtok 18. septembra 1997 – utorok 20. júna 2000

    Adresa Exnárova 19, 82101 Bratislava, Slovenská republika

Prepojené osoby

1 aktívnych z 5
  • Spoločník v.o.s. / s.r.o.od štvrtok 22. januára 2009

    Adresa Vajnorská 137, Bratislava, Slovenská republika

    Podiel100 %Vklad179 248 EUR
  • Spoločník v.o.s. / s.r.o.utorok 23. apríla 2002 – streda 21. januára 2009

    Adresa Vajnorská 137, Bratislava, Slovenská republika

    Podiel100 %Vklad5 400 000 SKK
  • Spoločník v.o.s. / s.r.o.štvrtok 18. septembra 1997 – pondelok 22. apríla 2002

    Adresa Vajnorská 137, Bratislava, Slovenská republika

    Podiel100 %Vklad3 900 000 SKK
  • Spoločník v.o.s. / s.r.o.štvrtok 21. decembra 1995 – streda 17. septembra 1997

    Adresa Čajkovského 9, Bratislava, Slovenská republika

    Podiel100 %Vklad3 900 000 SKK
  • Spoločník v.o.s. / s.r.o.utorok 15. marca 1994 – streda 20. decembra 1995

    Adresa Čajkovského 9, Bratislava, Slovenská republika

    Podiel100 %Vklad250 000 SKK

Registrácia

Zapísané v OR SR

Register
Obchodný register
Registrový súd
Mestský súd Bratislava III
Číslo zápisu
Sro/6646/B
Hlavná činnosť
Inštalácia priemyselných strojov a prístrojov
Sektor (ESA 2010)
Národné súkromné nefinančné korporácie
Daňová registrácia
Aktívna
Registrácia DPH
Aktívna

Právne skutočnosti

14 zápisov z obchodného registra

  • štvrtok 29. marca 2012Uznesenie z mimoriadneho valného zhromaždenia zo dňa 06.03.2012.
  • štvrtok 5. februára 2009Zápisnica z mimoriadneho valného zhromaždenia zo dňa 18.12.2008.
  • piatok 1. februára 2008Uznesenie valného zhromaždenia konaného dňa 09.10.2007.
  • piatok 30. júla 2004Rozhodnutie jediného spoločníka zo dňa 30.6.2004.
  • streda 9. júla 2003Uznesenie mimoriadneho valného zhromaždenia zo dňa 26.8.2002. Funkcia konateľa Ing. M. Hrica sa končí dňom 26.8.2002.
  • pondelok 2. septembra 2002Uznesenie z mimoriadneho valného zhromaždenia zo dňa 06. 08. 2001. Uznesenie z mimoriadneho valného zhromaždenia zo dňa 02. 10. 2001.
  • utorok 23. apríla 2002Osvedčenie o zmene zakladateľskej listiny vo forme notárskej zápisnice č. N 217/01, Nz 215/01 zo dňa 10.10.2001 na základe ktorej sa spoločnosť PPA ENERGO s.r.o. zlučuje so spoločnosťou PPA SYSTEMS s.r.o., Garbiarska 4, Liptovský Mikuláš, IČO 31 579 451, ktorá bola zrušená bez likvidácie. Všetky práva, záväzky, celé imanie, pohľadávky a to známe i neznáme zrušenej spoločnosti prechádzajú na spoločnosť PPA ENERGO s.r.o..
  • utorok 3. júla 2001Zápisnica č. 1/2001 z mimoriadneho valného zhromaždenia konaného dňa 31.5.2001, na ktorom bol odvolaný konateľ spoločnosti.
  • streda 21. júna 2000Zápisnica č. 1/2000 z valného zhromaždenia konaného dňa 10.5.2000.
  • pondelok 1. februára 1999Vnútorné pomery spoločnosti upravené v súlade so Zákonom č. 11/1998 Z.z., ktorým sa mení a dopĺňa Obchodný zákonník v znení neskorších predpisov a to notárskou zápisnicou č. N 167/98, Nz 162/98 zo dňa 22.6.1998.
  • štvrtok 18. septembra 1997Uznesenie z mimoriadneho valného zhromaždenia konaného dňa 5.6.1997. Dodatok k zakladateľskej listine vo forme notárskej zápisnice N 176/97, Nz 172/97 zo dňa 5.9.1997. Starý spis: S.r.o. 13427
  • utorok 23. januára 1996Uznesenie z valného zhromaždenia spoločnosti konaného dňa 1.8.1995. Starý spis: S.r.o. 13427
  • štvrtok 21. decembra 1995Rozhodnutie valného zhromaždenia dňa 27.6.1995 vo forme notárskej zápisnice N/49/95, Nz 49/95. Starý spis: S.r.o. 13427
  • utorok 15. marca 1994Spoločnosť bola založená zakladateľskou listinou formou Notárskej zápisnice N 32/93, Nz 32/93 zo dňa 16.6.1993 v súlade s ust. § 56 a nasl. §§ 105 až 153 Obch. zák. č. 513/ 1991 Zb. Starý spis: S.r.o. 13427
PPA ENERGO, s.r.o.

Sídlo spoločnosti

PPA ENERGO, s.r.o.

Vajnorská 137, 83000 Bratislava

Otvoriť v Google Maps

Začnite sledovať trh už dnes

Napíšte nám a získajte prístup k platforme. Bez záväzku.